T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Ankara İl Sağlık Müdürlüğü Polatlı Duatepe Devlet Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı
Ankara İl Sağlık Müdürlüğü Polatlı Duatepe Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Hemodiyaliz Ünitesi

Güncelleme Tarihi: 30/11/2018

T.C.

SAĞLIK BAKANLIĞI

Polatlı Duatepe Devlet Hastanesi


HEMODİYALİZ ÜNİTESİ İŞLEYİŞİ

     Hemodiyaliz ünitemiz hastanemizin C bloğunda, giriş katında, acil servisin yanındadır. Ünitemizin kendine ait hasta girişi bulunmaktadır. Diyaliz ünitemiz 7+1 Hbs(-), 1Hbs(+), 1Hcv (+)  hemodiyaliz makinesi ile hizmete devam etmektedir.

Diyaliz ünitemizde 1 hemodiyaliz uzman hekimi,1 hemodiyaliz hekimi ,3 hemşire,1 sekreter ,1 şoför ,2 temizlik görevlisi ile hizmet vermekteyiz.

    Diyaliz hastalarımızı ünitemize getirmek için 7 koltuklu diyaliz aracımız bulunmaktır. Aracımızla Polatlı içinden, Kıranharman köyünden, Haymana’dan ve Temelli’den hastalarımız taşınmaktadır.

Diyaliz hastalarımız genel olarak haftanın 3 günü 4 saat diyaliz tedavisi görmektedirler.Pazartesi –Çarşamba –Cuma günleri  4’er saatten 2 seans olarak diyaliz hizmeti vermekteyiz. Salı –Perşembe –cumartesi  günleri tek seansta diyaliz hizmeti vermekteyiz. Hasta sayımızın artması durumunda öğleden sonra seans  açılması planlanmaktadır.

 

İş Akışımız; Hastalarımız sabah saat 8.00 de diyaliz aracımızla diyaliz ünitemize ulaşmış olurlar.8.00 – 8.30 arasında diyaliz tedavisine başlayan hastalarımız, saat 12.00 – 12.30 gibi tedavileri bitmiş olur. Diyaliz makinaların yıkama işlemi bittikten sonra ikinci seans hastalarımız diyaliz tedavisine başlar.16.15 -16.30 saatleri arasında hastalarımızın tedavisi bitmiş olur. Makinalarımız’ın temizliği ve sterilizasyonu yapılır. Bir sonraki güne cihazlarımız  hazır hale  getirilir. 

 

Doktorlarımız

 

  

    Dr.Oya BAVBEK

  • 1.jpg
  • 2.jpg